Ułamki na osi liczbowej klasa 5

Pobierz

DZIAŁ I - liczby naturalne.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.. Dodawanie i odejmowanie; Mnożenie i dzielenie .. Ułamki zwykłe; EGZAMIN 8 KLASA; DODATKOWE; TECHNOLOGIA.. Jaka liczba znajduje się w punkcie A na osi liczbowej?. Zanim przejdziesz do realizacji tematu, napisz w komentarzu swoje imię i klasę.. LINKI; TABLET; PLATFORMY; POLECAM.. a) Każdy odcinek na osi odpowiada odległości równej 50.. Kolejność wykonywania działań.. Jeśli obejrzałeś już filmik, przerysuj osie do zeszytu i spróbuj uzupełnić je samodzielnie.. Jeżeli we współrzędnej punktu występują części dziesiąte, to odcinek jednostkowy trzeba podzielić na 10 równych części.. Może polubię w końcu oś liczbową.. gracjan 2019-05-27. ta strona jest super; OLCIAXD 2019-05-21. chcę dostać szóstkę!. Ułamki dziesiętne na osi - klasa 5 Rysunek z opisami.. Ucz się sam(a)!. Po osi poruszamy się więc co 50. b) Odcinek Odpowiedź na zadanie z Matematyka z plusem 5.. DOMINO; PAPIEROWE.. Legenda (otwiera okno) punktów mistrzowskich do zdobycia.. Liczby mieszane.. Jeżeli współrzędna punktu zawiera części setne, to odcinek jednostkowy powinien być podzielony na 100 równych części.5.. Matematyka.. Siódmy punkt podziału będzie odpowiadał ułamkowi $ rac{7}{10}$ na osi liczbowej.. Znajduje się więc między $1$ a $2$.Sprawdzian dla klasy 5 zawiera zadania z zakresu: Porównywanie ułamków zwykłych..

Test - ułamki na osi liczbowej.

Wersja A5) przedstawia ułamki niewłaściwe w postaci liczby mieszanej, a liczbę mieszaną w postaci ułamka niewłaściwego; 7) zaznacza i odczytuje ułamki zwykłe (…) na osi liczbowej oraz odczytuje ułamki zwykłe (…) zaznaczone na osi liczbowej; 12) porównuje ułamki (zwykłe i dziesiętne).. Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. Prosz .. Miejsce ułamka na osi liczbowej.. Dla zainteresowanych: zobacz w przykładzie 1 jak zaznaczać liczby dziesiętne na osi liczbowej.. Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Zamiana poszczególnych jednostek z .Na tej lekcji dowiesz się co to jest oś liczbowa.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.plGraj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.klasa 5 SPCisownica; klasa 6; klasa 8; czwartek, 26 marca 2020.. Wybierz książkę.. Łamigłówka kl. 4-5: Nauka, technika, wynalazki - Z duchem czasu.. MATH.EDU.PL arytmetyka algebra geometria analiza.. do 2000) Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?. Klasa 5 Matematyka.. TA STRONA JEST DO TEGO NAJLEPRZA POLECAM *** 0ssaka 2019-05-15.wg Monic.. Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne Połącz w pary.. Temat: Wartość miejsca w liczbie dziesiętnej.. 5 szkoły podstawowej..

Miejsce ułamka na osi liczbowej.

(wersja bc) // (wersja kol) obliczamy daty i umieszczamy je na osi czasu (dodaw.. Podsumowanie zdobytych umiejętności Legenda (otwiera okno) .. Ułamki na osi liczbowej: tysięczne Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!Klasa 5; Klasa 6; Klasa 7; Klasa 8; Lekcje archiwalne; Szkoła średnia: .. Przećwiczę zamianę liczb mieszanych na ułamki niewłaściwe.. Wprowadzenie.. Matematyka z plusem 5.Liczby Całkowite i Ułamki.. Zeszyt ćwiczeń cz. 2, Zeszyt ćwiczeń .. Zaznacz podane liczby na osi liczbowej .. Temat: UŁAMKI NA OSI LICZBOWEJ .. Dodawanie i odejmowanie ułamków o wspólnym mianowniku.. Zobacz również: Zapisywanie liczb - inne materiały.Klasa.. Uwaga!. Filmy, które oglądasz, mogą zostać dodane do historii oglądania YouTube TV i wpływać na pojawiające się tam rekomendacje.. jesteś tu: > matzoo.pl > klasa 5 > Ułamki zwykłe .. Odcinek jednostkowy $[0, 1]$ dzielimy na dziesięć równych części.. Połącz w pary: 1,7 jeden i cztery setne 1,23 jeden i sto dwie tysięczne 1,04 jeden i siedem dziesiątych .Ułamki zwykłe na osi liczbowej.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.. Zaokrąglanie ułamków dziesiętnych.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaĆwiczenie 7. wg Mateduakcja.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o wspólnym mianowniku.Temat: Ułamki zwykłe na osi liczbowej..

Zaznacz na osi liczbowej odpowiednie ułamki.

Rozkład liczb na czynniki pierwsze.. Liczby dziesiętne na osi liczbowej cz 2 Rysunek z opisami.. a) 1 15, 11 15, 9 15, 8 .. Ułamki dziesiętne Klasa 4 Imię i nazwisko _____ 1.. Przedmiot.. OSI Model Połącz w pary.. Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy.. Obliczanie ułamka danej liczby.. Ułamki zwykłe - powtórzenie.Klasa 5 Linki do materiałów, .. Ułamki dziesiętne na osi liczbowej Porównujemy ułamki dziesiętne Wyrażenia dwumianowane Zamieniamy jednostki - test Dodajemy i odejmujemy ułamki dziesiętne .. ułamki dziesiętne - oś liczbowa (5) ułamki dziesiętne - porównywanie (15)Testy matematyczne - ułamki na osi liczbowej logowanie.. zadania ciekawostki wzory narzędzia szukaj forum.. Zadanie 1/10 .. Jeśli odtwarzanie zaraz się nie zacznie, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie.. Następuje podział klasy na grupy.. Odrabiamy.pl 9 stycznia 2018 @Gość Cześć, właśnie komentujesz rozwiązanie do tego zadania, .Testy matematyczne - oś liczbowa.. Najpierw obejrzyj filmik → kliknij tutaj.. Ułamek $ rac{7}{5}$ to ułamek równy $1 rac{2}{5}$.. Ułamki zwykłe - połącz w pary Połącz w pary.. Jeżeli ułamki mają jednakowe liczniki to ten jest większy, który ma mniejszy mianownik.Ułamki zwykłe.. Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika.KLASA 5..

Prosz ...Miejsce ułamka na osi liczbowej.

Uczniowie zapoznają się z instrukcją pracy w grupie (załącznik 1) oraz dokonują przydziału ról.Ułamki na osi liczbowej: tysięczne Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Liczby naturalne i ułamki zwykłe.. Aby tego uniknąć, anuluj proces i zaloguj się w YouTube na komputerze.Przypomnimy, jak zaznaczamy na osi liczbowej punkty odpowiadające liczbom dziesiętnym.. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Naszą misją jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.ułamki zwykłe na osi liczbowej.. Przy osiach podane ułamki: jedna ósma, sześć ósmych i osiem ósmych.Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Rysunek z opisami.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.. Rysunek trzech osi liczbowych z zaznaczonymi punktami 0 i 1. wg Dorotaj63.Ułamek $ rac{7}{10}$ jest większy od $0$ i mniejszy od $1$.. Test - oś liczbowa.. 7.Zaznacz na osi liczbowej ułamki: 2 6, 5 6, 6 6.. Nauczyciel wyjaśnia temat zajęć, podaje cele lekcji.. Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika.. Zadanie 1/20 .Temat : Zaznaczamy na osi liczbowej ułamki i liczby mieszane.. Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy.. Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych.. Powodzenia :) Autor:KARTKÓWKI - KLASA V. Zapisz podane ułamki w kolejności od największego do najmniejszego.. Rozszerzanie ułamków.. (na poniższej stronie błędnie zaznaczane są dwie strzałki na osi liczbowej - strzałka powinna być tylko jedna .Zaznacz na osi liczbowej liczby: , Zadanie 9 Pomiędzy pary ułamków wstaw odpowiedni znak: "<", ">"lub "=" Podpowiedź Jeżeli ułamki maja jednakowe mianowniki, to ten jest większy, który ma większy licznik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt