Kartkówka z rozszerzania

Pobierz

Poziom A Wykonaj dodawanie.. Będzie 10 pytań w formie testu.. rozpocznij naukę .Live worksheets > Polish > Matematyka > Ułamki zwykłe > Kartkówka- skracanie i rozszerzanie ułamków.. Po rozwiązaniu testu będziesz mieć od razu ocenę z kartkówki, którą wpiszę do dziennika.. Rozszerzanie wykorzystujemy w dodawaniuSzkoła podstawowa - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.. Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych Połącz w pary.. Jeżdżenie rowerem 2 4 3 godziny Czytanie książki 1 4 3 godziny Spacer z psem Opracowały: Janina Blonka i Lidia Kowol 6 12 2 4 3 6 6 27 10 44 4 18 7 15 14 30 21 44.. Działania na liczbach naturalnych.. Kartkówka- skracanie i rozszerzanie ułamków.. Main content: Ułamki zwykłe.czesc, ale zapisalam na rozne sposoby.. kartkowka z rozszerzenia 0 10 fiszek guest1656702.. d) Liczba 1 2 5 jest równa ilorazowi 7 : 5.. Klasa 4 Matematyka.. (kilka przykładów zrobicie na lekcji.. Liczby i działania: Co to jest suma, różnica, iloczyn, iloraz?. Ostatecznie nie wykorzystałem jej podczas lekcji, ale posłużyłem się częścią zadań na sprawdzian z tego działu.. Materiały dydaktyczne.. Kartkówka jest swego rodzaju ukłonem w stronę uczniów, aby było im łatwiej pokojarzyć informacje .Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (upraszczanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera..

2.Skracanie i rozszerzanie ułamków - kartkówka, klasa 4 Quiz - Quizizz.

Ile razy więcej, ile razy mniej?. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. a) 1 7 + 4 7 b) 1 5 + 3 5 c) 1 3 + 1 3 d) 2 10 + 1 10 e) 5 13 + 3 13 f) 5 21 + 11 21 g) 25 31 + 4 31 h) 8 17 + 7 17 i) 4 9 + 3 9 j) 5 16 + 4 16 k) 5 23 + 17 23 l) 12 37 + 13 37 Poziom B .Skracanie i rozszerzanie ułamków - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Skracanie i rozszerzanie ułamków Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.. Imię i nazwisko Data Klasa Wersa .. Witam,mam zamiar rozszerzać 3 przedmioty: Geografię (z przymusu),Angielski i Wos.. Dodawanie i odejmowanie ulamkow zwyklych - Sprawdzian - Klasa 4 (8 zadan) Ulamki zwykle - Sprawdzian - Klasa 4 (14 zadan) 61.dla uczniow klasy pi atej zKartkówka z rozszerzania i skracania ułamków.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068.. Co musisz wiedzieć o mnożeniu i dzieleniu?. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamków często wykorzystujemy w działaniach na nich.. Joanna Palińska TRENING PRZED KARTKÓWKĄ (dzielenie ułamków zwykłych) - klasa VI ZAD..

... Przygotujcie się (na kolejne spotkanie online) na kartkówkę z rozszerzania i skracania ułamków.

Rozszerz lub skroc ulamki do czesci dwunastych: 3. a) Wpisz w kratki wspolrzedne zaznaczonychTa tablica wyników jest obecnie prywatna.. A.DOC Author: AdministratorW piątek, 3 kwietnia, udostępniony będzie link z kartkówką.. Skracanie i rozszerzanie ułamkówZapiszcie temat lekcji z dzisiejszą datą(środa): Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych - ćwiczenia.. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.. Rozszerzając lub upraszczając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. oznaczaja tyle samo.. Nie zmienia to wartości ułamka a jedynie sam zapis.. AUTORZY: Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk Kartkówka nr 21 2 .1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. - grupa 1 i 2 - Kartkowka - sprawdziany szkola podstawowa, sprawdzian, klasa .. Pobierz kartkowke wraz z odpowiedziami Ulamek jako czesc i jako iloraz.. Szkoła podstawowa.. Powodzenia!operacje rozszerzania i skracania ulamka czesto wykorzystujemy w dzialaniach na ulamkach.Kartkowka Skracanie i rozszerzanie ulamkow.. Dla przykładu plik o nazwie "komputer.jpg" oznacza: "komputer" - nazwa pliku zdefiniowana przez użytkownika, "JPG" oznacza typ pliku, w tym wypadku jest to obrazek.Skracanie i rozszerzanie ułamków 1 Znajdź parę..

Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.

Liczby i działania.. Informacyjne; 11 września 2021 22:54; Trudniej jest porównać dwa ułamki zwykłe od dwóch liczb naturalnych, na które wystarczy, że zerkniemy okiem, a już potrafimy wskazać większą z nich.. Rozszerzanie ułamka zwykłego polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka przez tę samą liczbę (różną od zera).. Pobierz materiały: Zobacz, jakie jeszcze materiały i pomoce dydaktyczne przygotowaliśmy dla Ciebie:Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. STE5MAT Skracanie i rozszerzanie ułamków Test.. Rozszerzanie ułamków Przypomnienie wiadomości o ułamkach Porównywanie ułamków zwykłych Aplikacje dostępne wZadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. Domino matematyczne.. Czas pisania 20 minut.. Co musisz wiedzieć o dodawaniu i odejmowaniu?. Siostra która poszła na rozszerzenie z wosu bardzo mi polecała twierdząc,że jest prosty i luźny,nauczyciel mówił dokładnie to samo.. Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ulamkow zwyklych - ulamki na osi liczbowej 1.. 1 Oblicz, skracając tam, gdzie to możliwe .Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Zacznij rozwiązywać test!. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1 day agoSkracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl ..

Skracanie i rozszerzanie ułamków - kartkówka, klasa 4. aga_aksamit_sowinska_38707.Rozszerzenie w LO Czy warto brać wos?

Wózek - NOWOŚĆ - Jolanta Fornal - plik pdf.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Skróć lub rozszerz ułamki i wpisz odpowiednie liczby.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Obejmuje temat: porównywanie ułamków dziesiętnych.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.. School subject: Matematyka.. Zaraz po zajęciach wyślecie mi zdjęcie i sprawdzę czy ten temat rozumiecie.rozszerzanie i skracanie ułamków klasa 4 kartkówka.pdf (22 KB) Pobierz.. Każdy ułamek zwykły możemy rozszerzać przez dowolne liczby (różne od zera).Wykonaj działania.. O ile więcej, o ile mniej?. Zaloguj się, by mieć dostęp Nowa edycja 2020-2022 \ Klasa 4 \ V. Ułamki zwykłe \ 3.. Dowiesz sie z niej, co to sa ulamki rownowazne, jak powstaja i czy.. Zaloguj sie.. wg Arjmatematyka.. wlasnosci operacje rozszerzania i skracania ulamka czesto wykorzystujemy w .Plik sprawdzian z rozszerzania i skracania ułamków klasa 4.pdf na koncie użytkownika mykchaitanya • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Oblicz, ile czasu zajmie mu spacer z psem i uzupełnij tabelkę.. Liczby mieszane.oznacza, że całości podzielono na 4 równe części i wzięto 9 z nich.. Mimo wszystko opinie o maturze z wosu są jednogłośne.Pieruńsko trudna!Pierwsza z nich to nazwa, a druga, występująca po kropce, to tak zwane rozszerzenie pliku wskazujące jakim programem ma zostać otworzony oraz jaki jest to typ pliku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt