Kordian sprawdzian z treści

Pobierz

Kordian powiedział jej, że przegrał jej klejnoty, a jego koń gubił złote podkowy.. Lektura plus opracowanie to nowatorskie opracowanie lektury zgodnie z podstawą programową.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii:Najbardziej kompletny test z lektury Kordian jaki znajdziesz w sieci.. Jak w przypadku Kordiana objawiały się: • choroba wieku • romantyczny .Lista pytań z lektury Kordian.. • opisz 2 wybrane.. Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Kordian to dramat romantyczny napisany przez Juliusza Słowackiego, wydany anonimowo w Paryżu w 1834 r. Miał być odpowiedzią na III część Dziadów Mickiewicza.. 19 pytań Lektury szkolne asska91.. Mendel Gdański.. Przedwiośnie.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Lalka.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .. "Kordian" - sprawdzian znajomości treści 1.Przypomnij sobie treść Przygotowania: • w jakich okolicznościach powstają bohaterowie tej sceny?. Ludzie bezdomni.. Opisz w jaki sposób została w utworze przedstawiona śmierć.. Wesele.. Test: "Kordian" - test znajomości lektury Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian..

Rozpocznij test.Test z treści "Kordiana" Król Edyp.

• Kordian • Kordian - streszczenie szczegółowe • Kordian - streszczenie w pigułce • Kordian - bohaterowie • Kordian - opracowanie • Kordian - treść • Słowacki kontra Mickiewicz - dwie wizje roli Polski i narodu polskiego • Kordian - cytaty • Kordian - test z treści • Kordian - pytania i odpowiedzi; Czytaj książkę .Question 1.. 5. Podaj imię żony Kordiana.. c) zastrzelony przez powstańców.. W serii "Lektura plus opracowanie".. Porównaj postawę Kordiana i Męża.. Na co czekają postacie z przygotowania?. Czym zajmował się Janek z opowieści Grzegorza?. W zamiarze miały powstać jeszcze: a) Kordian.. Kto wypowiedział słowa "Polska Winkelriedem narodów"?. Kim była Wioletta i czego nauczyło Kordiana spotkanie z nią?, O co Kordian prosił papieża i jak przebiegło ich spotkanie?, O co Kordian spierał się z Prezesem w podziemiach katedry i jakich argumentów używali bohaterowie?, Kto i w jakim celu opowiadał Kordianowi ,,Bajkę o Janku co psom .Wiedeńskim.. Jest to papuga, a papież nazywa ją "szatankiem" i "Luterkiem".Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Kto występuje w Przygotowaniu?. Pobierz test.. Podaj nazwę środka artystycznego, którym posłużył się anonimowy autor, mówiąc o śmierci.. Omów spotkanie Kordiana: • z dozorcą w James Parku • z papieżem 3..

Obraz Zachodu w oczach romantyka Kategoria: KordianSą one z treści "Kordiana" J.Słowackiego.

Podejmuje się samobójczej inicjatywy przeprowadzenia zamachu.. Co robi Kordian podczas spotkania spiskowców w lochach pod kościołem?. Co postanowił zrobić Kordian po zawodzie miłosnym?. Kordian został rozstrzelany, adiutant nie zdążył z dekretem.. test o harrym potterze tygrys i róża kaczogród test ze zmierzchu test z krzyżaków afryka łatwe test o polskich piosenkar śmiech counter strike tomek w krainie kangurów list o psie który jeździł kole fakty historyczne zdjęcia koń budowa ciała kości test z dzieci z bullerbyn .Zestaw: "Kordian Juliusz Słowacki" Akcja "Przygotowania" rozgrywa się w roku: 1789: 1799: 1801: 1819: Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Odpowiedz poprawna: a) - czytaj wyjasnienie.. Opowiadania.. Jakie ważne zadanie względem cara ma wypełnić Kordian?. Na co czekają postacie z Przygotowania?. Nad Niemnem.. W książce zostały wyróżnione ważne cytaty potrzebne w czasie pracy nad lekturą, a także streszczenie ułatwiające interpretację.Kordian w teatrze : 154: Związki Kordiana z innymi dziełami literackimi : 155: Powtórka z Kordiana - według najsłynniejszych cytatów : 158: Pojęcia do zapamiętania : 162 Sprawdzian: 163: Tematy do przemyślenia : 164: Test ze znajomości dzieła : 166 : Bibliografia : 174Wymień sprzymierzeńców i wrogów Odyseusza..

Błękitny karbunkuł streszczenie; Cętkowana opaska streszczenie; Cętkowana opaska test z treści; Diadem z berylów Plan wydarzeńKORDIAN.

Dojrzewanie głównego bohatera.Kordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. Zdążyć przed Panem Bogiem.. Rozwiązanie.. Spisek koronacyjny.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Gdzie dzieje się akcja Przygotowania?. d) śmiercią naturalną.. Wymień sprzymierzeńców i wrogów Odyseusza.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: KordianSprawdzian wiadomości o lekturze "Kordian" ujętej w standardach wymagań egzaminacyjnych w liceum na poziomie podstawowym.. Humorystycznie i złośliwie podsumowuje hipokryzję polskich możnych.. Kordian wyjeżdża do Europy, po zawodzie miłosnym.Test: "Kordian" - test znajomości lektury.. Przygody Sherlocka Holmesa.. 7.Kordian: Przygotowanie - pytania.. Pan Tadeusz.. b) rozstrzelany z rozkazu namiestnika.. Testy z epok.. Sprawdzian skupia się na najistotniejszych zagadnieniach wynikających z analizy tekstu.quiz tkanki zwierzęce przedmioty .. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.• "Kordian" - historia dojrzewania głównego bohatera • Przygotowanie - znaczenie, charakterystyka przywódców powstania listopadowego • Kordian - opracowanie • Kordian - treść • Słowacki kontra Mickiewicz - dwie wizje roli Polski i narodu polskiego • Kordian - cytaty • Kordian - test z treści • Kordian - pytania i .Kordian - pytania utrwalające - Koło fortuny..

Test z treści "Kordiana" Test (Quiz) Pomiń NawigacjaSprawdzian znajomości lektury "Kordian" J. SłowackiegoSprawdzian znajomości lektury "Kordian" J. Słowackiego.

Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. Świętoszek.. Talleyrand słynął z wybitne inteligenc i oraz ciętych a trafnych wypowiedzi.. Część pierwsza trylogii.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kordian - Akt 2 - tekst Kordian - Akt 3 - tekst Fragment Kordiana i spis pochodzą ze strony: BIBLIOTEKA LITERATURY POLSKIEJ W INTERNECIE Zobacz także: Test z treści "Kordiana" Zadania maturalne: Kordian, Nie-Boska.. Jak kończy się akcja dramatu?. Spisek koronacyjny miał być jedyny.Tylko matka - wdowa, wspomina o tym w rozmowie Laura.. Wskaż części utworu nawiązujące do motywu tańca śmierci.. Zastrzelił się.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Witold Gombrowicz Ferdydurke Test Jądro ciemności Joseph Conrad Test Komunikacja .Test z "Kordiana" Juliusza Słowackiego.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Kordiana) rażony piorunem.. Testy z wiedzy o języku.. [przypis edytorski] ²²nazwisko(…)Czarta— chodzi tu o księcia Adama Jerzego Czartoryskiego ( - ) dyplomatę, męża KordianJuliusz Słowacki Kordian - opracowanie.. Kiedy dzieje się akcja przygotowania?. W przypływie pasji wyjmuje nóż i przykłada sobie do gardła.Kordian.. Co w pierwszy dzień wieku mają prawo robić diabli?Stowarzyszenie umarłych poetów, test z lektury Sprawdzian wiedzy znajomości lektury "Stowarzyszenie umarłych poetów" autorstwa N.H.. 1. Podaj imiona miłości Kordiana.. Scharakteryzuj bohaterów utworu Rozmowa mistrza Polikarpa ze Śmiercią.. Kordian ma być rozstrzelany, adiutant jedzie z ułaskawieniem.. Szewcy.. Polemika z mesjanizmem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt