Wykorzystując poniższy fragment iliady scharakteryzuj hektora

Pobierz

Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Tam Andromachę zobaczył biegnącą mu na spotkanie, córkę Eetijona.. Najdzielniejszy obrońca Troi.. E. emi10 Nowicjusz.Czasami jednak miał chwilę słabości.. Reklama Odpowiedź 3.8 /5 31 klaudia12081999Podstawowe informacje o bohaterze Jedna z centralnych postaci eposu Homera Iliada.. Swoją boskość wykorzystuje jako atut by poniżać innych, zarozumiały, narcystyczny, egoista skupiony tylko na sławie i dobrach materialnych.. Wie, że musi się zmierzyć ze swym przeciwnikiem, jest to nieuniknione.. Jednym z głównych bohaterów książki pt."Iliada", napisanej przez Homera, jest Hektor.. Newbie Odpowiedzi: 1 0 .Zachowanie Hektora stało się pewnym symbolem, wzorcem postępowania dla przyszłych pokoleń.. Każdy z nich pragnie czegoś innego .Jeden chce zemsty i wiecznej chwały , drugi honoru i uznania .. Pogrzeb Hektora.. Utwór należy do eposów rycerskich.Streszcznie Iliady Tarcza Achillesa (fragment pieśni 18) Hefajstos zabiera się do wykuwania z miedzi, cyny, złota i srebra wspaniałej tarczy.. Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał ,,pod osłonom nocy" do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna.. 25.10.2017 Polski Liceum/Technikum rozwiązane Wykorzystując poniższy fragment "Iliady" scharakteryzuj hektora określ powody dla ktorych podejmuje on walke z Achillesem opisujac jego emocje, okresl jego stosunek do przeciwnika..

Daje naj Napisz plan wydarzen z fragmentów iliady .

Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. 4.Prośba Hektora.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: szekspir sonet 129 interpretacja szekspir sonet 129 wypracowanie klasowe opowieść wigilijna głowienie interpretacja ocen postepowanie braci w basni szklana goraScharakteryzuj Hektora na podstawie fragmentu dotyczącego wa.. Kobiety za nim szalały.. Przedstaw rycerzy Hektora i Achillesa.. Przybycie Priama do Achillesa - prośba zrozpaczonego ojca.. Stoi na polu walki, chociaż zbliża się odważny Grek.Pozostawia sobie trudny wybór: śmierć lub zwycięstwo i jednocześnie zmazanie win, głównie za zabicie Patroklesa, przyjaciela .Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje walkę dwóch mężczyzn -greckiego bohatera Achillesa i obrońcę Troi Hektora .Ma nieskazitelne ciało, piękną twarz, co pozwalało mu nie raz na unikanie kar za błędy.. kaja909 1.Ucieczka Hektora przed Achillesem.. zadanie dodane 26 października 2010 w Język polski przez użytkownika krepel70 (60) [Szkoła średnia] | 1,260 wizyt.. Hektora również cechuje niezwykła siła.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków..

Oprócz: Pojedynek hektora i achillesa analiza fragmentu iliady.

Mąż Andromachy i ojciec małego Astyanaksa.. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Pochodzi ze wspaniałego królewskiego rodu.. 1 odpowiedź.. Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał ,,pod osłonom nocy" do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna.. Nieskuteczne próby zdobycia murów Troi - pojedynek Menelaosa z Parysem.. 2.Rozmowa Zeusa z Atenom.. To najstarszy syn króla Troi - Priama i Hektabe, mąż Andromachy.. Na pięciu płytach znalazły się rozmaite sceny.. Skocz do zawartości.Homer w utworze "Iliada" przedstawia dzieje wojny trojańskiej oraz Hektora- jednego z najdzielniejszych bohaterów lektur w historii .. Jest przeciwieństwem Hektora, nie ma w sobie nic ze szlachetności swojego przeciwnika, zarówno w wymiarze ludzkim jak i rycerskim.Scharakteryzuj bohaterów ILIADY -Achillesa i Hektora:) .. nie uległy ranom.".. Zapisz sprawozdanie radiowe z przebiegu pojedynku pod murami Troi.Scharakteryzuj ukazany w satyrze 'pijaństwo' I.Krasickiego portret Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: katarinaxx 6.4.2010 (11:18) Na podstawie analizy fragmentu Dżumy Alberta Camusa i Tanga Sławomira Mrożka Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: lilix 13.4.2010 (23:37)WYPRACOWANIE MATURALNE - ''Heros czy głowa rodziny'' - na podstawie podanego fragm Iliady Homera scharakteryzuj Hektora..

achilles ...Daje naj Napisz plan wydarzen z fragmentów iliady.

Zanalizuj fragment księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego .. Thread starter emi10; Rozpoczęty 26 Luty 2012; Status Zamknięty.. Jednak przyświeca im wspólny cel - pokonanie przeciwnika.Pieśń szósta.. groźny przeciwnik w walce, ale szlachetny, o czym świadczy fragment ,,Iliady": ,,Ciała ja twego nie zelżę okrutnie .Plik scharakteryzuj hektora z iliady.zip na koncie użytkownika richardstubblefield • Data dodania: 13 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zanalizuj fragment księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego .. Los Hektora przeważa.. Bogate dał za nią dary.Streszczenie fragmentu Iliady - napisał w Język polski: Wie ktoś może gdzie mogę znaleźć streszczenie fragmentu Iliady, a dokładniej: Pojedynek Hektora i Achillesa (+ może jakieś krótkie omówinie, ale nie koniecznie)Z góry dzięki za pomoc.. Można przypisać mu wszystkie pozytywne cechy: męstwo, niezłomność uparcie w dążeniu do celu.. 5 .Zbezczeszczenie zwłok Hektora.. Drogą tą samą z powrotem przez piękne pędząc ulice, miasto rozległe przemierzył i wnet się zbliżył do bramy Skajskiej, przez którą wyjść znowu za mury miał na równinę..

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Charakterystyka hektora na podstawie fragmentu iliady.

Pojawiła się nawet wyrocznia, która mówiła o .Jego ojczyzna i religia nie stanowią dla niego istotnych wartości.. Czasami jednak miał chwilę słabości.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.. Pokazany został jako doskonały rycerz, któremu był wzorem rycerzy trojańskich, a postrachem Grecji.. Homer ukazał go jako człowieka opanowanego .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Gniew Achillesa z powodu odebrania mu Bryzeidy.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje walkę dwóch mężczyzn -greckiego bohatera Achillesa i obrońcę Troi Hektora .. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Z opisu można wsnioskować, że Achilles nie był przyjaźnie nastawiony do Hektora.Charakterystyka Hektora bohatera "Iliady".. Charakterystyka zewnętrzna Młody, wprawiony w walce mężczyzna.Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.. Hektor to dobrze zbudowany mężczyzna, świetny jeździec, doskonały żołnierz.. Zeus, obserwujący walkę ze szczytu Olimpu, rzuca na wagę losy, które mają wskazać, kto w tym boju zginie.. Zweryfikuj twierdzenia dotyczące "Iliady" Homera - P/F.. Pożegnanie Hektora z Andromachą Więc Hektor wybiegł z komnaty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt