Opisujemy witraż klasa 6

Pobierz

Odpowiedzcie w zeszycie na pytania z zadania 2b. 3.. Proszę zapoznać się z informacjami na temat witrażu i odpowiedzieć na pytania zadania 2b ze strony 232 i przesłać na dziennik elektroniczny.. 6 A(środa, piątek) kl. 6 C (czwartek, piątek) 1.. Najstarsze witraże pełniły nie tylko funkcję sakralną i estetyczną,ale również edukacyjną.W czasach, kiedy ludzie nie potrafili czytać, były cennym źródłem wiedzy na temat historii biblijnych i ważnych postaci związanych z Kościołem.. Budowa zdania pojedynczego - powtórzenie - plik pdf Załącznik nr 41.. B.Skwierawski Kl 6 A, matematyka .Załącznik nr 39.. Witraż przedstawia rycerza Odpowiedź na zadanie z Między nami 6Namalować uczucia.. Na pewno wielu z Was wie, że witraż to ozdobne wypełnienie okna za pomocą kawałków kolorowego szkła, umieszczanych w ołowianych ramkach.. Polecenie : Przyjrzyj się witrażowi (str. w podręczniku 231 - 232 .Opisujemy witraż - ćwiczenia redakcyjne.. "Droga do pasowania zaczyna się .. Zapoznanie się z piramidą żywieniową.. Zapisz notatkę w zeszycie: Pierwsze witraże powstały w Europie już w średniowieczu, głównie we Francji i Niemczech.. Układanie menu na II śniadanie w szkole.. Budowa zdania pojedynczego - powtórzenie - plik pdf Załącznik nr 41.. (czwartek) Temat: Tymczasem proszę o zapisanie tematu: Średniowieczni rycerze.. Podręcznik-strona- 237,238,239,240,241,242.kl..

Opisujemy witraż.

Kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się.. Opisujemy witraż - plik pdf Załącznik nr 40.. M. Landowska Klasa VIa-geografia-19.03.2020 Proszę wykonać zadania 4-5 na stronie 64 w Zeszycie Ćwiczeń.. Podręcznik - str. 231 - wyjaśnienie pojęcia witraż - wpisz do zeszytu.. Przedmiot Temat lekcji Zadania dla ucznia Sposób realizacji ( samodzielna praca/lekcja on line) Termin wykonania zadań Geografia Przemysł i usługi we Francji.. "Rycerz i smok".Kl.. Język polski Muzyka 4.. Opisując witraż, musisz wykorzystać elementy opisu obrazu i postaci (bo jest na nim .Kl.. Cel lekcji: redagowanie opisu.. Opisując witraż, musisz wykorzystać elementy opisu obrazu i postaci (bo jest na nimTYGODNIOWY PLAN PRACY KLASY 6A DATA: 30.03- 03.04.2020 NUME R LEKCJI PRZEDMIOT TEMAT LEKCJI ZADANIA DLA UCZNIA Zadania dla ucznia SPOSÓB REALIZACJI (SAMODZIELN A PRACA/ .. Rycerz przedstawiony na witrażu został ukazany w pełnym majestacie.. Stoi wyprostowany, a jego głowa i wzrok skierowane są w górę, ponad horyzont.Załącznik nr 39.. "Droga do pasowania zaczyna się .. Przypomniałeś/łaś sobie jak tworzymy opis.. "Rycerz i smok".. Author: malgo Created Date: 3/21/2020 6:22:14 PM .Temat: Ćwiczenia -Technika mini piłki siatkowej : doskonalenie odbicia piłki sposobem górnym, dolnym, zagrywka górna..

Temat: Opisujemy witraż.

5.Język polski - kl. 6 B, 29.04.2020 r. Temat: Opisujemy witraż.. Najstarsze witraże pełniły nie tylko funkcję sakralną i .Zapiszcie w zeszycie notatkę.. Temat: Zawisza Czarny- niezapomniany rycerz.. Zapisz notatkę w zeszycie: Pierwsze witraże powstały w Europie już w średniowieczu, głównie we Francji i Niemczech.. more_vertical.Tygodniowy Plan Pracy klasy 6 Poniedziałek, 30.03.2020r.. W Polsce ta technika zaczęła być wykorzystywana w XIV wieku, w tym czasie doceniano zwłaszcza witraże toruńskie.. Kiedy żył i z czego był znany?. Dowiadujemy się, jak powstają Obejrzeć krótki filmik na YouTube, który przedstawia, w jaki sposób powstają witraże.Tygodniowy Plan Pracy klasy 6m Poniedziałek 30.03.2020 Przedmiot Temat lekcji Zadania dla ucznia Sposób realizacji (samodzielna praca/lekcja on-line) Termin wykonania zadań Język polski Opisujemy witraż.. Pastele Pastele Źródło: , domena publiczna.. Przeczytaj tekst D. Terakowskiej "Córka czarownic" str. 310 - 314.. Poznanie zasad przyrządzania zdrowych kanapek.. Najczęściej witraże możemy zobaczyć w kościołach, wtedy te dzieła przedstawiają różne sceny z Biblii.Język polski, kl. 6, 23.03.2020 r. Temat: Opisujemy witraż.. "Rycerz i smok".. (czwartek) Temat: Opisujemy witraż.. Opiszcie witraż z wizerunkiem rycerza (podręcznik,str.231).Opis witrażu: Witraż przedstawiający Gotfryda z Bouillon znajduje się w dzwonnicy katedry Boulogne-sur-Mer we Francji..

JĘZYK POLSKI Opisujemy witraż.

"Rycerz i smok".. Temat: Opisujemy witraż.. , domena publiczna.. Przyglądamy się szczegółowo witrażowi w podręczniku na stronie 231, czytamy wnikliwie zamieszczone informacje.. M. Landowska Klasa 6a - język polski- 20.05.2020 r. Zdania złożone - wykresy.Adresaci: uczniowie klasy II Cele: 1.. UWAGA: Pierwsze witraże powstały w Europie już w średniowieczu, głównie we Francji i w Niemczech.. Kto został przedstawiony na witrażu?. Rodzaje podmiotów w zdaniu - plik pdf Załącznik nr 43.. Podręcznik-strona 231,232.. Jakim symbolem ozdobiono uzbrojenie?. Zapoznajcie się z informacjami ze str. 231 zad.. W jaki sposób symbol ten nawiązuje do wydarzeń z życia bohatera?. Napisz w zeszycie, który witraż bardziej Ci się podoba i uzasadnij swoje zdanie.. Przeczytać uważnie temat w podręczniku s. 106 - 113 oraz zapoznać się z prezentacją multimedialną nauczyciela link:1.Jest w człowieku taka mądrość- czytanie ze zrozumieniem i powtórzenie wiedzy z mitologii.. Czego się nauczymy 1.. Polegać jak na Zawiszy - plik pdf Załącznik nr 42.. Czytaj więcej…Temat: Opisujemy witraż.. T: Opisujemy zdanie pojedyncze - powtórzenie z klasy 6.. Co będziemy robić?. -materiał: zeszyt ćwiczeń strony 62-70 i prezentacja genial.ly Ćwiczymy: formy wypowiedzi- zaproszenie i opowiadanie z dialogiem, wiedza o postaciach mitologicznych, argumentowanie, rodzaje podmiotów, wykresy zdań, nieodmienne części mowy .NAUCZANIE NA ODLEGŁOŚĆ Język polski Klasa : VI Data: 15.04.2020 Temat: Opisujemy witraż..

W PolsceTemat: Opisujemy witraż.

Podręcznik s. 231 Zredaguj opis witrażu według planu, który napiszesz w zeszycie.. Rodzaje podmiotów w zdaniu - plik pdf Załącznik nr 43.. Które elementy wskazują na jego przynależność do stanu rycerskiego?. Metody pracy: pogadanka, rozmowa kierowana.Uczniowie klasy 6c!. Odpowiedzi te przydadzą się przy pisaniu opisu witraża, więc warto to zrobić :) 1.. Odpowiedzcie w zeszycie na pytania z zadania 2b. O godz. 11:00 łączymy się przez messenger.. Zapoznajcie się z informacjami ze str. 231 zad.. Portrety dzieci oraz matki z dzieckiem należą dziś do najbardziej znanych i lubianych przez Polaków scen intymnych obrazujących silne relacje uczuciowe.Klasa 7 25.03.2020r.. Kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole.. Język angielski Etyka Język angielski 3.. Przypomniałeś/łaś sobie jak tworzymy opis.. Wykonaj w zeszycie zadanie 1 i 2 a,b,c,d,e/ 314, 315 Wykonaną pracę wyślij na maila służbowego.. Widzimy się na lekcji online we wtorek 28.04.. Opisujemy witraż.. Scenariusz lekcjiZadania dla Klasy VI na 26 marca 2020 roku.. O godz. 11:00 łączymy się przez messenger.. Obejrzyj witraże: Witraże z katedry Notre Dame Witraż sufitowy w Palau de la Musica Catalana w Barcelonie.. Język polski Informatyka gr.1 Matematyka Informatyka gr.2 Biologia 5.. Następnie pisemnie odpowiadamy na pytania z zadania 2 s.232.. W PolsceKlasa 6a - język polski - 19.03.2020 r. Opisujemy witraż - ćwiczenia redakcyjne.. Po wykonaniu pracy domowej w zeszycie przedmiotowym, lub na osobnych kartkach chętni uczniowie proszeni są o zrobienie zdjęć zadaniom i wysłanie ich do wychowawcy w celu sprawdzenia poprawności.. Cel lekcji: redagowanie opisu.. Wreszcie .Klasa 6p tygodniowy plan i forma zajęć: Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek informacje zwrotne od nauczycieli, konsultacje 1.. Wychowanie do życia w rodzinie Matematyka 2.. Polegać jak na Zawiszy - plik pdf Załącznik nr 42..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt