Budowa i funkcje skóry film

Pobierz

Według Holme'a sama możliwość .. dawno temu.Budowa skóry i rola naskórka jest dzisiaj temat mojego wpisu.. Skóra człowieka: budowa i rola *Subscribe here: WSPARCIE: FANPAGE: Tu niedługo będzie link do materiałów, cierpliwości.#KOREPETYCJEzBIOLOGII #244#SKÓRA ssaków - jej budowa oraz funkcje.. nagranie dotyczy budowy i funkcji skóry u człowieka.Zapraszam do subskrypcji i oglądania innych filmów na moim kanale.. Skutkuje to utratą .• przedstawia budowę anatomiczną skóry • wymienia funkcje skóry • nazywa wytwory naskórka i podaje ich rolę B- Uczeń: • rozróżnia warstwy skóry • wyjaśnia związek między budową a funkcjami naskórka i warstwy podskórnej Umiejętności C- Uczeń: • wskazuje na schemacie elementy budowy skóry • dostrzega rolę skóry .Budowa skóry właściwej.. Choroby i higiena układu ruchu Zadania ćwiczeniowe - szkielet 8.. Moją intencją nie jest robienie Tobie teraz wykładu na temat anatomii skóry.. Musisz jednak wiedzieć jak zbudowana jest skóra i znać pewne mechanizmy w niej zachodzące.. Funkcje skóry: - ochronna - termoregulacja - odbieranie bodźców - udział w wydalaniu zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii - wytwarzanie witaminy D 2.. To one decydują o elastyczności i wytrzymałości skóry.. Składa się z trzech warstw: naskórka .1.. Szkielet kończyn i ich obręczy 5.. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2 m2, a grubość wynosi 1,5-5 mm..

Budowa i funkcje skóry.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany artykuł został zweryfikowany przez lekarza lub bezpośrednio przez niego napisany.1.. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2m², a grubość wynosi 1,5-5 mm.. Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała.. Skóra dorosłego człowieka zajmuje powierzchnie od 1.5 do 2.0 metrów kwadratowych, wagowo natomiast stanowi około 15% masy ciała grubość zaś zależnie od okolicy ciała wynosi od 0,5 do 4 mm.. Omówię budowę i funkcje skóry, Podam definicję skóry jako elementu chroniącego ciało, wskazując miejsca występowania receptorów dotyku, ciepła, zimna i bólu.. Srom to ogół zewnętrznych narządów płciowych kobiety.. ; Wytwory naskórka: włosy, paznokcie i gruczoły powstają z komórek nabłonkowych i są umiejscowione w skórze właściwej.Budowa skóry.. Powierzchnia u dorosłego wynosi około 2 m2, a średni ciężar to 4 kg.. Stanowi zewnętrzną powłokę ciała oddzielającą organizm od środowiska zewnętrznego.. *ochrona -ochrona przed czynnikami zewnętrznymi *receptorowa -rozszerzanie i zwężanie naczyń krwionośnych; wydzielanie potu *syntetyzująca -wytwarzanie witaminy D *wydalnicza - odbieranie bodźców z otoczenia za pomocą receptorów *termoregulacyjna - wydalanie zbędnych produktów ..

Budowa i funkcje szkieletu.

Szkielet osiowy 4.. Kości - elementy składowe szkieletu 6. poleca 82 % 1275 głosów.. Skóra - budowa i funkcje.. Naskórek Naskórek zbudowany jest z tkanki nabłonkowej.. W uproszczeniu- skóra jest to powłoka, która okrywa ciało każdego człowieka.. Unieszkodliwia drobnoustroje (kwaśny odczyn łoju i potu hamuje rozwój bakterii i grzybów).. Skóra człowieka składa się z dwóch warstw: naskórka i skóry właściwej.Pod skórą znajduje się tkanka podskórna.. Jej granica (skórno-naskórkowa) ma przebieg .Temat 2.. Skóra właściwa zbudowana jest z włókien tkanki łącznej, zawarte są w niej także przydatki skóry, zakończenia nerwowe, naczynia krwionośne i komórki łącznotkankowe.. Skóra - zewnętrzna powłoka ciała kręgowców.. W jego skład wchodzą: wargi sromowe większe (zewnętrzne) - to przedłużenie wzgórka łonowego, pomiędzy którym znajduje się szpara sromu, wargi sromowe mniejsze (wewnętrzne) - warstwa skóry pozbawiona owłosienia i gruczołów potowych,Budowa, funkcjonowanie i choroby skóry człowieka.. Już jest cały materiał z biologii, a dodatkowo kilka filmów z chemii ;)Fanpage na Facebook.1.. Biologia II G‎ > ‎ Budowa i funkcje skóry Znaczenie : Może się wydawać, że skóra jest jedynie zewnętrzną powłoką człowieka.. Najbardziej zmienna jest grubość naskórka, który pod .Budowa skóry człowieka..

Budowa skóry:2.

Jej grubość jest zróżnicowana- zazwyczaj ok. Omawiana tu anatomia skóry dotyczy zwierząt kręgowych, a więc jest to też budowa skóry człowieka.. Opiszę wrażliwość skóry na bodźce, wykazując związek budowy skóry z jej funkcją.Filmy.. Skóra właściwa zawiera zakończenia nerwowe, dzięki którym odczuwamy ból, ciepło, zimno, dotyk, uścisk.Budowa i funkcje skóry.. Ciało kręgowców pokrywa skóra, która jest czasem uważana za największy narząd ciała.. Jego ściśle ułożone komórki tworzą barierę dla bakterii, grzybów i innych czynników szkodliwych dla organizmu.Budowa skóry - skóra właściwa.. Organ ten zbudowany z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej pełni rozmaite funkcje:Budowa i funkcje skóry.. Skóra Skóra składa się z 2 warstw różnej grubości - naskórka i skóry właściwej.. Budowa skóry: a) naskórek-składa się z warstwy rozrodczej i rogowej, która się łuszczy b) skóra właściwa-zbudowana z tkanki łącznej, bogato ukrwiona, zatopione są w niej ciałka czucia głębokiego i płytkiego .Fibroblasty - budowa, podział, funkcje i wpływ na skórę.. Jednak ten pozornie mało istotny organ, którego grubość nie przekracza nawet 5 mm, ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia ludzkiego organizmu.BUDOWA I FUNKCJE SKÓRY Skóra jest największym narządem naszego ciała o złożonej budowie..

Higiena i choroby skóry 3.

1) Połącz funkcje skóry z odpowiednimi ich opisami.. Skóra właściwa jest najgrubszą warstwą skóry człowieka i wynosi ok. 2 mm.. Fibroblasty to komórki skóry właściwej, które odpowiadają za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.. Skóra jest narządem pokrywającym i osłaniającym ustrój.. Pokarm - budulec i źródło energii 9.. - stanowi izolacje cieplna (chroni głębsze warstwy przed wysychaniem).. W skórze wyróżnia się następujące warstwy: naskórek .Nauczyciel: Milena Kałaska Klasa: III gimnazjum Data: 26.04.2013 Temat: SKÓRA CZŁOWIEKA Przedmiot: Biologia Dział programowy: Budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka.. Skóra właściwa to tkanka łączna, zawiera więc włókna kolagenowe, które wpływają na jej sprężystość.. Naskórek to zewnętrzna warstwa skóry zbudowana z tkanki nabłonkowej wielowarstwowej.. Treść.. Filmy Komentarze.. WSPARCIE: FANPAGE: Tu niedługo będzie link do materiałów, cierpliwości.Z tego filmu dowiesz się: jakie funkcje pełni skóra, jak nazywają się elementy budowy skóry, jakie są częste choroby skóry oraz podstawowe zasady ich profilaktyki, jak rozpoznać grzybicę skóry i paznokci oraz czerniaka, dlaczego nadmierne opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory skóry.Budowa i funkcje skóry.. Jest to kluczowe pod kątem odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowej.. Ochronna funkcja naskórka .. Temat: Budowa i funkcje skóry Cel ogólny: poznanie budowy i podziału skóry, zapoznanie się z jej funkcjami Cele szczegółowe: uczniowie znają: budowę naskórka; twory naskórka (włosy, paznokcie, gruczoły .Kto rozwiąże temat-Budowa i funkcje skóry?. Warstwy skóry.. Niestety, im skóra starsza, tym fibroblasty stają się coraz mniej aktywne.. Budowa i znaczenie mięśni 7.. Skóra jest ogólną powłoka ciała; pełni wiele bardzo ważnych funkcji.. Skóra jest największym narządem naszego ciała o złożonej budowie, jej powierzchnia u dorosłego człowieka wynosi ok. 2 m 2 a średni ciężar to 4 kg.. Budowa i rola układu .Budowa skóry - warstwy, budowa, funkcje Zgodnie ze swoją misją, Redakcja Medonet.pl dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne treści medyczne poparte najnowszą wiedzą naukową..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt