10 zdań o rodzinie po niemiecku

Pobierz

Ich heiße .. - Ja nazywam się .. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Zadanie: napisz 10 zdań na temat rodziny Rozwiązanie:moja rodzina składa się z 4 członków jest tam moja mama, moj tata, moj brat i ja moja mama pracuje jako fryzjerka, moj tata jest muzykiem moj brat chodzi do szkoly i ma 15 lat kazdy w mojej rodiznie ma obowiazki nie mam dziadkow, poniewaz zmarli kilka lat temu mamy tez psa o imieniu max mieszkamy w duzym domu w warszawie ja i mj brat .Napisz 10 (lub więcej) zdań o sobie i o swojej rodzinie po niemiecku.. Moja rodzina jest bardzo fajna.. Pochodzi z Płocka .. Ma hobby jazda na rowerze.Członkowie rodziny po niemiecku to bardzo istotna grupa słówek.. Reklama.Do dzieła!. (np. mama gotować, tata oglądać kanały sportowe, brat grac w piłkę) i opisz tez swoje zainteresowania (np. lubię słuchać muzyki itd) , trzeba to zacząć : mam na imię .. , mam 16 lat, mieszkam w .. , pochodzę z Polski.Opis rodziny po niemiecku klasa 7. rodzina - die Familie, -n Często używane babcia - die Oma babcia - die Großmutter brat - der Bruder ciocia - die Tante córka - die Tochter dziadek - der Großvater dziadek - der Opa dziadkowie - die Großeltern dziecko - das Kind, -er kuzyn - der Cousin kuzynka - die Cousine matka - die Mutter mąż - der Mann, der Ehemann ojciec - der VaterMusze ułożyć zdania o swojej rodzinie po Niemiecku..

Napisz 10 zdań o swojej rodzinie po niemiecku.

Meine Hobby ist .. - Moim hobby jest .Ja nazywam się Daniela i mam 14 lat.. Z góry dzięki .. Moje hobby to gra w siatkówkę.. (tata mojego ojca nie żyje)Mam jednego brata.. Ich mag .. - Ja lubię .. (do tego możesz na przykład Music hören - słuchać muzyki, Buch lesen - czytać ksiażki, albo coś sobie wymyśl).. Uprzejmie dziękuję za czas poświęcony na udostępnianie tego postu dalej.1.Ich heiße.. Mam na imię.. ( W wykropkowane miejce podaj swoje imię) 2.. Kończąc ten krótki wstęp zapraszam Cię do nauczenia się kilku słówek z działu rodzina po niemiecku.. Wbrew pozorom dość często używamy słownictwa z tej dziedziny.. rodzina - die Familie, -n .napisz cv i 10 zdań o swojej rodzinie po niemiecku pilnee.. Musze opisac 5 osob z mojej rodziny po Niemiecku.. - Pochodzę z Polski.. Nauka w grupie może być fajna.. (W wykropkowane miejsce musisz podać swój wiek) 3.. W wolnym czasie czytam książki.- Demokracja nie powinna posuwać się tak daleko, żeby w rodzinie głosowano, kto jest ojcem.. Opisując siebie po angielsku zazwyczaj zaczynamy od wieku, miejsca zamieszkania i tego czym.. Nazywa się Basti i jest bardzo zabawny.. Możesz także posłuchać .Musisz przetłumaczyć "MÓWIĆ O MOJEJ RODZINIE" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. Prosze zebyscie mi przetłumaczyli takie zdania : Moja mama nazywa sie Renata Kowalkowska ..

Opis rodziny po niemiecku klasa 7.

Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "MÓWIĆ O MOJEJ RODZINIE" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Proste zdania i frazy w języku niemieckim, które tworzą przykładowy opis kolegi/przyjaciela.. Zobacz odpowiedź.. Fotografuję chętnie naturę.. Gern im Park laufen 5. fernesehn MOGEN 6.Gern schlafen Bardzo prosze o pomoc.Z góry dziękuję i prosze pośpieście się.. Question from @zauroczonykiss - Gimnazjum - Język niemieckiOpis mamy po niemiecku - wzór.. Question from @Dominik150802 - Szkoła podstawowa - Język niemieckiOpis rodziny po niemiecku.. Pochodzę z Polski.. Wstęp - zdanie, zazwyczaj nawiązujące do poprzedniego listu.. Zaloguj się, by dodać komentarz.. W tej lekcji wprowadzimy słownictwo i gramatykę związane z mówieniem o swojej rodzinie i sobie.. Znajomość nazw członków rodziny jest dość kluczowa dla osób, które chcą swobodnie rozmawiać po niemiecku.. Mam .. lat.. (moi rodzice są rozwiedzieni) Ich habe ein Bruder.. Mój brat ma 14 lat.. Przywitanie - krótki, nieoficjalny zwrot grzecznościowy skierowany do adresata.. - Żyjemy w czasach doskonałych środków i niejasnych celów.. Nie spędzamy aż tyle czasu razem, ale się kochamy.. Podane wyrażenia pozwalają nam nie tylko na naukę podstawowych słówek z tego zakresu, ale od razu pokazują również ich przykładowe wykorzystanie w zdaniu.Ułuż zdania o swojej rodzinie po niemiecku..

Alle gehen noch in die Schule.Napisz 20 zdań o swojej rodzinie po niemiecku .

- Ja mam .. lat.. -Mamie ( lat 34) [ 3 zdania]-Tacie ( 42) [ 3 zdania]-Siostrze ( 6) [ 2 zdania]Muszą byc użyte te sformułowania 1.. 1 Zobacz odpowiedź Reklama Odpowiedź 4.3 /5 70 klauduska16l 1.Meine Mutter heißt Maria.. Uczęszczam do gimnazjum.. 2009-02-16 17:28:58 Napisz 10 zdan po angielsku w czasie present simple o swojej rodzinie co robi mama codzinnie itp. 2012-09-18 16:32:04 napisz 5-6 zdan po niemiecku i je mi przedtumacz 2009-10-02 19:12:32Przykładowy opis rodziny po niemiecku: Mein Name ist Konrad und ich bin 14 Jahre alt.. Meine Eltern wohnen in Berlin, am Stadtrand./ Moi rodzicie mieszają w Berlinie, na przedmieściach.. Z góry dzięki !. agrestowyżelek7912 In meine Familie gibt es drei Personen - mich, meine Mutter und mein Vater.Tagi: członkowie rodziny po niemiecku, Członkowie rodziny po niemiecku liczba mnoga, Dalsza rodzina po niemiecku, Jaka jest twoja rodzina po niemiecku, Niemiecki rodzina ćwiczenia pdf, Opis rodziny po niemiecku, Pytania o rodzinie po niemiecku, rodzina po niemiecku, Zawody po niemiecku, Zwierzęta po niemiecku1.. Do dzieła!. 19 stycznia 2021 12:31Opisy.. Nauczysz się słów i zwrotów, które pozwolą Ci porozmawiać po niemiecku o swojej rodzinie, a także zrozumieć, co ktoś mówi o swojej rodzinie.. (Warto zaznaczyć, że E-mail oder SMS zawsze są rodzaju żeńskiego ..

Jestem uzdolniona językowo - mówię po angielsku, niemiecku i francusku.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt