Test wiedzy z opowieści wigilijnej

Pobierz

Gdzie pracuje główny bohater książki?. P FRozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka).. a) Zuzanna, b) Łucja, c) Piotr.. Tagi dla tego testu: opowieść wigilia test książka lektura.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!Quiz Opowieść wigilijna - Test.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a".. Kto jako pierwszy poznał sekret szafy?. Opowieść wigilijnaodpowiedź: W "Opowieści wigilijnej" były cztery duchy: Duch Jakuba Marleya, Duch Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Przyszłych Wigilii.. Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera.. Ja nazywali się duch drugi (2.). Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.. b) Sąsiadem z kamienicy.. Wydarzenia przedstawione w Opowieści wigilijnej rozgrywają się w Londynie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test zawiera 18 pytań.. Utwór "Opowieść wigilijna" powstał w roku: 2.. Udostepnij.. W wigilijny wieczór Ebenezer Scrooge siedział w wyziębionym sklepowym kantorze.. 2.Duch Przyszłych Wigilii.. Test składa się z 12 pytań.. i trzeci (3.).. Duch tegorocznego Bożego Narodzenia opis.Pytania i odpowiedzi do lektury Opowieść wigilijna ( 44) Pytania i odpowiedzi do lektury Opowieść wigilijna (..

1) Kto jest autorem Opowieści wigilijnej?

Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga?. Podaj swoje imię:Sprawdzian z Opowieści Wigilijnej - test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.1) Akcja "Opowieści wigilijnej" rozgrywa się: a) w Paryżu.. Kim był główny bohater?. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Miał tam okazję m.in. przeczytać próbki literackie pracownic pewnej fabryki.. Szukaj: Czy należy czynić dobro i uszczęśliwiać ludzi na podstawie ,, Opowieści wigilijnej" oraz własnych doświadczeń- rozprawka.. Test składa się z 15 pytań.. Podczas jakiej zabawy Edmund znalazł .Główny bohater opowieści wigilijnej był niezwykle skąpy.. a) XX b) XXI c) XIX d) XVIII 3) Gdzie toczy się akcja?Super!. Nie miał przyjaciół i był zgorzkniały.. a) Przyjacielem z dzieciństwa.. Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o "Opowieści Wigilijnej" Karola Dickensa.. Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Przyszedł do niego siostrzeniec, Alfred, aby zaprosić go na bożonarodzeniowy obiad.. Kto jest głównym bohaterem książki?. 2) Kim był Marley dla Scrooge'a?. Jakie duchy spotyka Ebenezer Scrooge?. Wybierz P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, albo F - jeśli jest fałszywe.. c) Wspólnikiem w interesach..

Podaj czas trwania akcji "Opowieści wigilijnej".

Rozwiąż test i sprawdź!Test ze znajomości lektury pt. "Opowieści z Narnii" 1.. Gdzie pracował Scrooge z Marley`em?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. W okresie jakich świąt toczy się akcja książki?. .Makuszynski 1 Test W 80 dni dookola swiata - Juliusz Verne 2 Test Zdazyc przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kaminski 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowiesc wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona .192 Opowiesc wigilijna - Karol Dickens 3sprawdzian wiedzy z opowieści wigilijnej.pdf (22 KB) Pobierz.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Opowieści wigilijnejJak możesz streścić najważniejsze wydarzenia Opowieści wigilijnej?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. a) dwoje, b) troje c) czworo.. Odpowiesz na pytania o autora dzieła, jego głównych bohaterów i czas akcji, a my powiemy ci, czy warto jeszcze raz wrócić do lektury i uzupełnić braki.. FacebookTwitterWidget Wstaw ten quiz na stronę lub bloga Wklej poniższy kod na swoją stronę.. Test składa się z 15 pytań.. Miał przy tym nieprzyjemny sposób bycia, pogardzał innymi ludźmi.. Scrooge szybko się go pozbył.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. Sprawdź swoją wiedzę na temat pierwszej części sławnej trylogii o przygodach Śródziemia!.

fot.Opowieść wigilijna-test wiedzy.

Gdzie Tumnus zaprosil ucje?. Z kim mieszkał główny bohater?Sprawdź się w poniższych tematach: Władca Pierścieni.. a) fauna Tumnusa, b) Białą Czarownicę, c) Aslana.. Duch przyszłych świąt Bożego Narodzenia opis.. elementów charakterystyki i rozwiń go w odniesieniu do głównego bohatera - w 2, 3 zdaniach.. Quizy » Literatura, Filmowe.test z mitologii greckiej test z dżumy baker muppets przestępstwa rozboje sąd freddy mercury quiz wiedzy o austrii quiz testy maturalne lan zac justin bieber test ze skrótów komputero kraków na starych zdjęcia początku państwa polskieg ekologia biologia owe test z geografii 2010 góry natura test o broni test z biologii j.polski test z .OPOWIEŚĆ WIGILIJNA - sprawdzian 1.. Rozpocznij test.. W razie problemów, napisz do nas!Aby sprawdzić swoją wiedzę na temat książki, zrób szczegółowy test.. d) Kolegą z pracy w składzie Feezwiga.Loading ….. c) w Nowym Jorku.. Lew, czarownica i stara szafa - test wiedzy ze znajomości lektury.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. sprawdzian wiedzy z opowiesci wigilijnej .. Rozwiaz test!Sprawdzian z "Opowiesci wigilijnej" Karola Dickensa Przedstawiamy Wam wzor sprawdzianu z lektury pt."Opowie .. 3.Z kim mieszkal?. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Ile było rodzeństwa?. Wybierz jeden z ww..

Omów czas i miejsce akcji "Opowieści wigilijnej"..... 2.

Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Nie lubił pomagać innym i nigdy tego nie robił.. odpowiedź: Czas akcji realistyczny "Opowieści wigilijnej" to 3 dni - od 24 grudnia do 26 grudnia.Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. d) w miasteczku Szkocji.. (0-1) Na podstawie całego utworu oceń prawdziwość poniższych stwierdzeń.. Kim byli: Robert Cratchit - .OPOP-C00-1904 Strona 7 z 20 Zadanie 8.. W jakim mieście toczy się akcja książki?. (wymień).. Drużyna pierścienia.. Kogo Łucja spotkała w Narnii podczas swojej pierwszej wizyty?. Jak dobrze znasz fabułę ksążki Opowiesci z Narnii?. Po powrocie z pracy do domu Scrooge zauważył kilka dziwnych rzeczy.Sprawdzian z "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa Przedstawiamy Wam wzór sprawdzianu z lektury pt."Opowie .. WięcejOpowieści z Narni.. b) w Londynie.. 3.Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia.Jak wiadomo z biografii Dickensa, rok wcześniej (tj. w 1842 r.) odwiedził Stany Zjednoczone.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. a) Adam Mickiewicz b) Charles Dickens c) Henryk Sienkiewicz d) Aleksander Kamiński 2) W jakim wieku toczy się akcja utworu?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt