Symbole na metce ubrania

Pobierz

Koło z wpisaną w środek dużą literą P to możliwe czyszczenie chemiczne na sucho.. Dzięki zastosowaniu się do nich można przez wiele lat cieszyć się ulubioną odzieżą, która nie straci na jakości i intensywności kolorów.. Żelazko z dwiema kropkami w środku - prasować w .Symbol z jedną kropką lub 30℃ oznacza, że pranie powinno odbywać się w temperaturze nie wyższej niż widnieje w oznaczeniu.. Im więcej kropek na piktogramie, tym więcej stopni Celsjusza możesz ustawić.6 days agoSymbole dotyczące suszenia na metkach ubrań Istnieje również kilka symboli związanych z suszeniem tkanin, które warto znać.. Normalny cykl prania w max temp.. Normalny cykl prania w max temp.. Nie wkładamy zatem takich ubrań do pralki.. Jedna to suszenie w niskiej temperaturze i tryb "łagodny", który zredukuje też prędkość obracania bębna.Mar 2, 2022Wszystkie ubrania mają na metkach podany nie tylko skład, ale również proste instrukcje dotyczące prania, suszenia, prasowania, czyszczenia chemicznego i wybielania.. Symbole Czyszczenia.. Trzy kropki równoznaczne są z praniem w temperaturze do 60℃.. Koło z wpisaną w środek dużą literą W to czyszczenie chemiczne na mokro.Jeżeli producent uzupełnia go rysunkiem dłoni, zaleca w ten sposób pranie ręczne.. Dwie kropki równoznaczne są z praniem w temperaturze do 40℃.. Warto ją zachować i nauczyć się znaczeń tych obrazków na pamięć.Aug 4, 2021Standardowe symbole pielęgnacji na metce twojego wełnianego ubrania Program do prania rzeczy delikatnych..

Zauważyłeś na metce swojego ulubionego wełnianego swetra ten symbol?

60°C.Wśród wszystkich oznaczeń na metkach odzieżowych najłatwiej rozpoznasz symbol żelazka.. Odzieży nie można prać, a jedynie czyścić chemicznie.. Można je natomiast oddać do czyszczenia w profesjonalnej pralni chemicznej.. Symbol kwadratu z trzema kreskami wskazuje użytkownikowi, że element odzieży należy suszyć w pozycji pionowej.. Kółko w kwadracie oznacza że odzież może być suszona w suszarkach bębnowych.. Sam symbol żelazka oznacza że produkt może być prasowany.Przekreślony trójkąt to symbol zakazujący wybielania.. Tego rodzaju oznaczenia na metkach zawierają także liczby, sugerujące maksymalną wysokość temperatury wody.. Normalny cykl prania w max temp.. Z oznaczeń na metce ubrania dowiemy się jak bez szkody dla materiału wyprać poszczególne .. To, jak ciepła może być woda, wyrażane jest konkretną temperaturą lub liczbą kropek narysowanych na ikonie przedstawiającej naczynie z płynem.Apr 8, 2021Jeśli w kwadracie znajduje się dodatkowy okrąg - ikona wiąże się z możliwością umieszczania ubrań w suszarce bębnowej.. Czy któreś z nich można jednak traktować mniej restrykcyjnie niż inne?Lista symboli na metkach ubrań..

na Butik.pl Metki wszyte w ubrania to często dla nas czarna magia.

Symbole Prasowania.. Oznacza to suszenie bębnowe przy zredukowanych obrotach, w maksymalnej temperaturze 45 stopni.Jeśli zauważysz na metce symbol dłoni, oznaczać to będzie, że masz do czynienia z materiałem, który trzeba prać ręcznie.. Koło oznacza możliwość czyszczenia chemicznego.. Czasami na symbolu prania zamiast liczb umieszczane są kropki.. Jeśli na metce widać kwadratowy symbol oznacza to, że mamy do czynienia z .Trzy pionowe kreski w kwadraciku to suszenie w pozycji pionowej, a jedna pozioma kreska to suszenie w pozycji rozłożonej.. Prasowanie: na metkach znajdują się informacje dotyczące zalecanej temperatury prasowania.. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że instrukcje na metkach dotyczące prasowania są oznaczone piktogramem żelazka.. Oznaczenia na metkach Symbole zawierają specjalne instrukcje, które pomogą Ci dbać o to, aby Twoje ubrania wyglądały jak najlepiej.. Pierwszy z nich to pojedyncza kropka w środku koła wpisanego w kwadrat.. Normalny cykl prania w max temp.. Najlepszym sposobem będzie użycie .Oznaczenia na metkach ubrań - co symbole oznaczają do prania, suszenia, prasowania?. Prać ręcznie w temperaturze 40°C maksimum.. Symbol prania z poziomą kreską na dole - oznacza pranie z zachowaniem ostrożności..

Odzieży z tym symbolem nie wolno ...Symbole na metkach dotyczące prasowania.

Jeśli dany ciuch nie jest zbyt mocno zabrudzony temperatura może być niższa niż wskazana na metce, najważniejsze aby nie przekroczyć wskazanej wartości.Symbole na metkach ubrań możemy podzielić na: Symbole Prania.. Ten symbol to typowy symbol prania materiałów delikatnych, takich jak jedwab i.. Informuje on nie tylko o tym, czy dana rzecz nadaje się do prasowania, ale również jaka temperatura pozwoli optymalnie wygładzić tkaninę.. Żelazko przekreślone - nie prasować.. Żelazko z jedną kropką w środku - prasować w temperaturze do 110 stopni.. Na pewno kupując ubrania, zwróciłaś kiedyś uwagę na szereg symboli znajdujących się na metce.. Ustaw pralkę na program do prania rzeczy delikatnych.Symbol kwadratu z półkolem na metce wskazuje nam, że dozwolone jest wiszące suszenie odzieży.. Trzy kreski mówią nam, że ubrania w ogóle nie powinno się odwirowywać, a powiesić pionowo zupełnie mokre.Oznaczenia na metkach dotyczące prania Symbole odnoszące się do prania dzielimy na takie, które wskazują właściwy sposób czyszczenia rzeczy w domu oraz w pralni.. Jedna sugeruje czyszczenie w 30°C, dwie kropki odpowiadają 40°C, a trzy 60°C.Nie czytanie symboli na metkach to jeden z najpopularniejszych błędów podczas prania ubrań..

Zacznijmy od tych pozwalających określić, jak dbać o ubrania samodzielnie.

Koło z wpisaną w środek dużą literą F to delikatne pranie chemiczne.. Symbole Suszenia.Aug 3, 2021Niektóre oznaczenia na metce dotyczące prania posiadają dodatkowe warianty: Przekreślony symbol prania - takich ubrań nie należy prać ani ręcznie, ani w pralce.. Jeśli chcesz, by Twoje ubrania służyły Ci przez długi czas, koniecznie zapoznaj się "tłumaczeniem" najczęściej używanych symboli prania, prasowania i suszenia.Symbole na metkach wskażą nam zawsze najwyższą możliwą temperaturę prania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt